Hakkımızda

Koç Soba Sanayii, 1972 yılında Fethi Koç tarafından KOÇ SOBACI ünvanı ile Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kaydı yapıldıktan sonra hizmet vermeye başlamıştır. Daha çok imalat ve perakende üzerine çalışan Koç Soba Sanayii, ilerleyen yıllarda üretim tesisi ve depolama hacmini arttırarak toptan satışta da Türkiye’nin önemli soba firmaları arasına girmeyi başarmıştır.

Yıllık 75000 adet kendi imalatı olan sac kuzine (emaye, beyaz, köşeli, sergenli ve piknik soba) satış hacmine sahip Koç Soba Sanayii, Samsun Şubesi ile de toptan satışta önemli bir ticari başarıya sahiptir. 1972’den bu yana ekonomik anlamda her geçen gün büyüyen ve bu ticari başarıyı disiplinli çalışmanın bir ürünü olarak gören Sayın Fethi KOÇ, oğulları İbrahim KOÇ ve Ferşat KOÇ’un dinamizminden yararlanarak, sürdürülebilir gelişme ve büyümeyi ilke edinmiş, KOÇ Soba Sanayii’nin varlığını devam ettirmesi adına kararlılık ve ticaret ahlakı ile sektördeki yerlerini korumaya devam etmektedirler.

ALTAŞ, EFOR, ERCAN, ERENDEMİR, ESPAŞ-BAYRAKTAR, MERİÇ, GÜRKAN, HOŞSEVEN, ÖZALEV, ÖZKURT, SABA, SİMGE, TEMİZ-İŞ gibi Bursa, Kayseri, Eskişehir menşeili Türkiye’nin en kaliteli markalarının toptan ve parekende satışında tanınan yüzü Koç Soba Sanayii, ARMAĞAN, ESMATİK, SİMKOR, SÖZENLER SEMAVER, VATAN MANGAL, BAYRAKTAR SEMAVER ve ŞAHİN BAKIR SEMAVER ile de Karadeniz Bölgesindeki müşteri ve satış hacminin büyük bir bölümünü elinde bulundurmaktadır.